02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products

آشنایی با مشخصات فنی دی کانکتور فلتخور

 

دی کانکتور فلتخور

دی کانکتور فلتخور یکی از مهمترین انواع دی کانکتور ها یا اتصال دهنده های الکتریکی است. این نوع دی کانکتور به کابل های فلت متصل می شود و زمینه مناسبی را برای برقراری جریان الکتریکی در مدار ها یا برد های تجهیزات صنعتی برقرار می کند. در صنعت از دی کانکتور فلت خور بیشتر برای فرم های سوکتی استفاده می شود. البته عملکرد و کارایی فرم سوکتی این نوع دی کانکتور نسبت به مدل های دیگر آن مثل مدل رو بردی متفاوت است. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید دی کانکتور فلتخور فعالیت می کنند. از این نوع دی کانکتور در انواع وسایل برقی و صنعتی استفاده می شود.

 

بررسی خصوصیات دی کانکتور فلتخور

فلتخور SUBD- در دو جنس مادگی و نری تولید می شود. دی کانکتور فلتخور مادگی برای انتقال یا هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف مدار ها یا برد های الکتریکی متصل می شود و دی کانکتور فلتخور نری برای اتصال در داخل قسمت مادگی قرار می گیرد. دو قسمت مادگی و نری در این نوع کانکتور توسط قطعات فلزی بسیار کوچکی به یکدیگر متصل می شوند.‌ در صورتی که دو قسمت مادگی و نری نتوانند به خوبی به یکدیگر متصل شوند، عملکرد و کارایی دی کانکتور دچار اختلال می شود.

تعداد پین هایی که در این نوع دی کانکتور به کار می رود بین 9 تا 25 عدد است. پین ها یا قطعات فلزی در این نوع اتصال دهنده الکتریکی توسط لایه محافظتی پلاستیکی یا فلزی پوشانده می شود. زیرا قطعات فلزی در معرض رطوبت و هوا دچار زنگ زدگی می شوند و کارایی خود را در طول زمان از دست می دهند. پوشش پلاستیکی از نفوذ رطوبت و حرارت به داخل کانکتور جلوگیری می کند.

سیکل طول عمر در انواع مختلف این نوع دی کانکتور متفاوت است. سیکل طول عمر به تعداد دفعاتی گفته می شود که می توان کانکتور را از برد یا مدار الکتریکی جدا کرد و دوباره به آن وصل کرد. سیکل طول عمر کانکتور به عوامل مختلفی مثل کیفیت قطعات کانکتور، تعداد پین ها و نحوه کارایی کانکتور بستگی دارد.

تعداد پین ها در این نوع دی کانکتور با یکدیگر متفاوت است. مثلاً تعداد پین ها  در کانکتور DB15، 15 عدد است در حالی که تعداد پین ها در دی کانکتور DB9، 9 عدد است. در هنگام خرید دی کانکتور فلتخور باید به تعداد پین های به کار رفته در ساختار کانکتور دقت کنید.

 

فروش دی کانکتور فلتخور از فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی است که در زمینه فروش انواع دی کانکتور ها و اتصالات الکتریکی مثل فروش دی کانکتور فلتخور فعالیت می کند.

 
در فروشگاه یکتاالکترونیک میتوانید انواع دی کانکتور فلتخور را خریداری کنید.  
دی کانکتور فلتخور کاربرد فراوانی در ارتباطات بین سیستمی در تجهیزات صنعتی دارند البته برای فرم های سوکتی مورد استفاده قرار میگیرد . 
برای خرید دی کانکتور تایوانی کابلی از اینجا کلیک کنید .