02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
کانکتور مینی (micro fit) atx (4پین) 4در1ماده
این کانکتور هم از لحاظ جنسیت به دو صورت است، ماده و نری  است .
 

آشنایی با مشخصات فنی کانکتور ATX MICRO


 کانکتور ATX MICRO

 کانکتور ATX MICRO یکی از مهمترین انواع کانکتور های ATX است که در سال 1995 توسط شرکت اینتل برای بهبود کارایی و عملکرد مادربورد های کوچک در انواع کامپیوتر های شخصی و صنعتی تولید شد. ابعاد و سایز این نوع کانکتور بسیار کوچک است و کاملا متناسب با نوع عملکرد آن طراحی شده است. از انواع مختلف این نوع کانکتور می توان به کانکتور ATX MICRO نری رایت و کانکتور ATX MICRO نری صاف اشاره کرد که برای برقراری جریان الکتریکی در انواع مدار ها و برد های کوچک در تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

بررسی خصوصیات انواع کانکتور ATX MICRO

در ساخت این نوع کانکتور از سه بخش مادگی، نری و سر سیم پین استفاده می شود. کانکتور ATX MICRO نری از تعدادی سوزن فلزی به نام پین تشکیل می شود که برای اتصال در داخل حفره های کانکتور ATX MICRO مادگی قرار می گیرد. پین های بخش نری فقط در یک جهت مشخص در داخل فرو رفتگی ها یا حفره های بخش مادگی قرار می گیرند. همین امر موجب شده است که این نوع کانکتور دارای یک پلاریته مشخص باشد. برای اینکه اتصال دو بخش نری و مادگی در یک جهت مشخص صورت بگیرد در کنار بخش نری یک زائده کوچک تعبیه می شود.

اتصال دو بخش مادگی و نری در این نوع کانکتور توسط بخش های اتصال صورت می گیرد‌. بخش های اتصال از قطعات فلزی بسیار ریز و کوچکی ساخته می شوند که بر اساس یک الگوی مشخص در کنار هم قرار می گیرند. به فاصله دو بخش اتصال از یکدیگر در کانکتور، گام می گویند. اندازه گام در انواع مختلف اتصال دهنده های الکتریکی با یکدیگر متفاوت است. گام یکی از مهمترین عوامل اصلی در انتخاب کانکتور های مختلف مثل کانکتور ATX MICRO مادگی سیم دار می باشد. گاهی ممکن است که دو کانکتور از نظر شکل ظاهری، ابعاد و مدل کاملا با یکدیگر یکسان باشند اما اندازه گام در آن دو با یکدیگر متفاوت باشد. همین امر موجب می شود که عملکرد و کارایی آن دو کانکتور با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

 

خرید کانکتور ATX MICRO از فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی است که بیش از 14 سال است که فعالیت خود را در زمینه صادرات، واردات و فروش انواع کانکتور ها یا اتصال دهنده های الکتریکی مثل فروش کانکتور ATX MICRO آغاز کرده است و در این زمینه به موفقیت های مهمی دست یافته است.

برای خرید کانکتور  ATX مولکسی  اینجا کلیک کنید .