02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
کانکتور FPC TOP در یکتا الکترونیک موجود است. میتوانید خرید خوبی را با ما  تجربه کنید.
کانکتور FPC جهت اتصال کابل های فلت مورد استفاده قرار می گیرد . 
 

آشنایی با مشخصات فنی کانکتور TOP FPC


کانکتورTOP  FPC

کانکتور TOP FPC یکی از مهمترین انواع کانکتور های CPF است که برای اتصال کابل فلت به تجهیزات صنعتی مختلف مثل تجهیزات پزشکی و خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در کشور ایران و سایر کشور های جهان در زمینه تولید این نوع کانکتور فعالیت می کنند.

 

بررسی خصوصیات انواع کانکتور TOP FPC

این نوع کانکتور از سه بخش مختلف نری، مادگی و سر سیم پین تشکیل می شود. هر دو بخش نری و مادگی از جنس نوعی قطعه پلاستیکی ساخته می شوند که توسط قطعات فلزی بسیار ریز و کوچکی به نام بخش اتصال به یکدیگر متصل می شوند. نحوه قرار گرفتن بخش های اتصال در انواع مختلف این نوع سوکت با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که دو بخش نری و مادگی به خوبی به یکدیگر متصل نشوند، عملکرد و کارایی کانکتور دچار اختلال می شود.

تعداد پین ها در انواع مختلف سوکت TOP FPC با یکدیگر متفاوت است. پین ها به نوعی سوزن فلزی گفته می شود که برای اتصال در حفره های بخش مادگی قرار می گیرند. پین ها در این نوع کانکتور محل قرار گیری سیم های کابل فلت هستند. قطعات فلزی و پین ها به سرعت در برابر اکسیژن و رطوبت هوا دچار زنگ زدگی می شوند و در برابر انواع ضربه های فیزیکی و ارتعاش دچار شکستگی و آسیب دیدگی می شوند. بنابراین از انواع کاور های پلاستیکی یا فلزی برای محافظت از کانکتور در برابر زنگ زدگی و شکستگی استفاده می شود.

به فاصله دو بخش اتصال از یکدیگر در کانکتور، گام می گویند. گام یکی از مهمترین فاکتور های اصلی در نحوه عملکرد و کارایی کانکتور می باشد.‌ اندازه گام در کانکتور های مختلف با یکدیگر متفاوت است‌. مثلاً اندازه گام در کانکتور TOP FPC 2 میلی متر، دو میلی متر است. یعنی فاصله بخش های اتصال در این نوع کانکتور از یکدیگر حدود دو میلی متر است. هر چقدر که اندازه گام در کانکتور کمتر باشد، کارایی آن در مدار ها و برد های کوچکتر بیشتر است.

 

خرید کانکتور TOP FPC از فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه کانکتور TOP FPC در سراسر جهان در زمینه فروش انواع کانکتور های مختلف مثل فروش کانکتور TOP FPC تاسیس شده اند. فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی است که زمینه مناسبی را برای صادرات و واردات انواع کانکتور ها یا اتصال دهنده های الکتریکی فراهم کرده است و بیش از یک دهه است که به صورت قانونی در این زمینه فعالیت می کند‌.