02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
تک سوئیچ چیست ؟
سوئیچ آلمانی است که باز و بسته بودن مدار الکتریکی را کنترل می کند و شرایط جاری شدن جریان در مدار را فراهم می سازد این عمل بدون وارد شدن به مدار و برش یا جدا کردن سیم ها به ورت دستی صصورت میگیرد سوئیچ قطعات حیاعتی مدار هستند که همواره نیاز به تعامل ی کنترل توسط کاربر دارند برای آشنایی با سوئیچ هغا و تک سوتئیچ ها با ما در این مقاله همراه باشید.
 سوئیچ چیست ؟
 سوئیچ ها از ساده ترین قطعات  الکتریکی هستند که در عین حال بیشترین استفاده را در مهندسی برق دارند به طور کلی یک سوئیچ به نیروی خارجی پاسخ می دهد و به صورت مکانیکی یک سیگنال الکتریکی را تغییر می دهد سوئیچ ها برای روشن یا خاموش کردن مدارها ی الکتریکی و تغییر دادن آن ها  استفاده میشوند در واقع  این به آن معنی است که هنگامی که یک سوئیچ را به پایین فشار می دهید اجازه می دهید که جریان الکتریکی به بقیه مدار جریان یابد . 
 
انواع سوئیچ :
دیپ سوئیچ : دیپ سوئیچ ها با اتصال و جدا کردن دو قطعه فلزی درون سوئیچ کار میکنند به طور مثال کلید برق معمولی که در سیم کشی خانگی استفاده میشود .

تک سوئیچ

تک سوئیچ ها بر روی مدارهای PCB قرار می گیرند و هنگامی که کلید آن فشار داده می شود، مدار الکتریکی بسته می شود. همان طور که گفتیم هنگامی که کلید فشار داده شود، سوئیچ روشن است و زمانی که کلید رها شود، سوئیچ خاموش می شود. در واقع تک سوئیچ ها نوعی سوئیچ هستند که عملکرد آن ها با لمس کردن و فشار دادن کلید، قابل اجرا است.

ویژگی تک سوئیچ ها

: Click Responseبا استفاده از این ویژگی، کاربر می تواند پاسخ عملکرد سوئیچ را دریافت کند.

High Durability: از مواد خاصی ساخته شده، قابلیت کلید لمسی دارد و به شکلی طراحی شده که کاربر می تواند برای مدت طولانی یک تماس پایدار داشته باشد.

ساختار انواع تک سوئیچ

1) تک سوئیچ های استاندارد

تک سوئیچ های استاندارد از چهار بخش تشکیل می شوند که در زیر مشاهده می کنید:

الف) پوشش یا کاور: این پوشش به همراه پایه برای حفاظت از مکانیزم های داخل سوئیچ طراحی شده است که با فشار دادن یک صفحه فلزی ساخته می شود.

ب) پیستون یا plunger: پیستون نیرویی که شخص به دکمه تماس سوئیچ وارد می کند را تقویت می کند. پیستون معمولاً از رزین ساخته می شود، اما گاهی که نیاز به نیروی بزرگ تری باشد، از لاستیک استفاده می شود.

ج) دکمه تماس: این دکمه دایره ای شکل است و از فلز ساخته شده است. هنگامی که نیرو وارد می شود معکوس شده و اجازه می دهد تا جریان وارد مدار شود و سوئیچ روشن شود. هنگامی که نیرو اعمال نشود، دکمه تماس به حالت اولیه بر می گردد و سوئیچ خاموش می شود.

د) پایه یا Base: پایه شامل سطح تماس و ترمینال ها می باشد. جنس پایه ها از رزین است و پایه های تماس و ترمینال ها به صورت واحد طراحی شده اند. تمام اجزای سوئیچ روی این پایه ها قرار می گیرند.

ه) پایه های تماس و ترمینال: دو نوع ترمینال وجود دارد: یک نوع که وارد سوراخ های مدار PCB می شود و نوع دیگری که بر روی سطح مدار قرار می گیرد.

 تک سوئیچ های مهر و موم شده

تک سوئیچ مهر و موم شده یا Sealed علاوه بر اینکه تمام قطعات تک سوئیچ استاندارد را شامل می شود، دارای یک کلید فشاری و یک لایه رزین نازک می باشد تا یک طراحی قفل و مهر و موم شده به دست آید.

الف) پوشش یا کاور

ب) کلید فشاری: کلید فشاری یک قطعه از جنس رزین است که توسط شخص فشار داده می شود و نیرویی که در اثر فشار دادن دریافت می کند از طریق لایه رزین film به پیستون وارد می شود.

ج) film: یک ورق رزین نازک است که سطح تماس و پایه های تماس را از رطوبت یا هر شئ خارجی حفظ می نماید.

د) پیستون یا plunger: پیستون نیروی دریافتی از طریق film را به دکمه تماس می فرستد و دکمه را معکوس می کند.

ه) دکمه تماس

ی) پایه یا Base

و) پایه های تماس و ترمینال

کاربرد تک سوئیچ :
 
کنترل پنل دستگا ه های فروش 
 
کنترل پنل آلارم های امنیتی 
 
کنترل پنل دستگاه های محاسباتی
 
کنترل پنل چاپگرها و پرینتر ها 
 
 کنترل ماشین لباسشویی