02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
 

کانکتور ATX چیست؟

 

نخستین بار کانکتور ATX در سال 1995 در شرکت اینتل تولید شد و به عنوان جایگزین کانکتور های P8 و P9 در مادربورد مورد استفاده قرار گرفت. زیرا کانکتور های P8 و P9 در طول زمان به قطعات مادربورد کامپیوتر آسیب فیزیکی وارد می کردند. این نوع کانکتور یکی از بهترین و مهم ترین کانکتور هایی است که برای برقراری جریان الکتریکی در مدار ها و برد های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع کانکتور ATX برای تامین نیروی الکتریسیته مادربورد در انواع کامپیوتر های شخصی و صنعتی استفاده می شود. این نوع کانکتور در دو استاندارد .X1271ATX و 1272ATX تولید می شود و به بازار عرضه می شود.

 

بررسی خصوصیات کانکتور ATX

·          برای تغذیه یا تامین جریان الکتریسیته در  برد های کوچک کامپیوتر از انواع کانکتور ATX و سوکت پاورATX  مثل کانکتور  microATX و FlexATX  استفاده می شود.  

·        این نوع کانکتور از دو جنس نر و مادگی تشکیل می شود. قسمت مادگی کانکتور بر روی برد متصل می شود و بخش نر  برای اتصال در درون بخش مادگی قرار می گیرد.

·         تعداد پین ها در انواع مختلف این نوع کانکتور با یکدیگر متفاوت است. هر چقدر که تعداد پین های کانکتور بیشتر باشد، قدرت آن در انتقال جریان الکتریکی نیز بیشتر است. ATX مادگی 6 پین یکی از مهمترین انواع کانکتورهای مولکسی است که در ساخت آن از 6 عدد پین استفاده می شود.

·        پین های این نوع کانکتور به صورت دو نوع 20 پین و 4 پین در برد های الکتریکی استفاده می شوند.

·        این نوع کانکتور باید در یک جهت مشخص به برد یا مدار متصل شود‌ و نمی تواند در جهت های مختلف به مادربورد متصل شود.

·        بخش اتصال این نوع کانکتور یکی از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده آن است و از قطعات فلزی بسیار کوچکی ساخته می شود و دو قسمت نر یا سوکت ATX و مادگی کانکتور را به یکدیگر وصل می کند.

·        مدت زمان طول عمر انواع کانکتور ATX  با یکدیگر متفاوت است. هر چقدر که کیفیت قطعات به کار رفته در کانکتور بهتر باشد، طول عمر و کارایی آن نیز بیشتر است. بنابراین در هنگام خرید کانکتور مولکسی به کارایی و کیفیت آن دقت کنید.

 

 خرید کانکتور ATX  از یکتا الکترونیک

 امروزه تعداد زیادی شرکت و فروشگاه الکترونیک در زمینه فروش انواع کانکتورها و اتصال دهنده های الکترونیکی در کشور ایران و سایر کشور های جهان فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از مهمترین فروشگاه هایی است که بستر بسیار مناسبی را برای فروش انواع سوکت ها، فیش ها و کانکتور های مختلف مثل فروش کانکتور ATX، فروش کانکتور مولکسی، سوکت  ATX و فیش ATX فراهم کرده است.

 

برای دیدن مشخصات ،قیمت،خرید کانکتورMICROATX اینجا کلیک کنید. 

برای آشنایی با خریدکانکتورATXمیتوانید فیلم را ببینید.