02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products

دین کانکتور(DIN CONNECTOR):

در فروشگاه یکتاالکترونیک میتوانید اقدام به خرید دین کانکتور اقدام کنید.

 

بررسی خصوصیات دین کانکتور

دین کانکتور به نوعی اتصال دهنده الکتریکی گفته می شود که از چندین نوع کابل یا رابط دایره ای شکل تشکیل شده است و برای اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر استفاده می شود و جریان الکتریکی را بین قطعات مختلف در مدار ها با برد های الکترونیکی برقرار می کند. پین های موجود در این نوع کانکتور در یک لایه محافظتی دایره ای شکل قرار دارند. connector din نخستین بار در سال 1970 در یک شرکت آلمانی به نام DIN ساخته شد و برای اتصال دستگاه های صوتی مورد استفاده قرار گرفت اما به مرور زمان دامنه کارایی و عملکرد دین کانکتور افزایش پیدا کرده است و امروزه علاوه بر اینکه به عنوان یک رابط صوتی عمل می کند برای اتصال دستگاه های تصویری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. انواع دین کانکتور دارای یک محافظ فلزی با قطر 13.2 میلی‌متر با بریدگی هستند، این محافظ فلزی جهت اتصال دو شاخه و سوکت را محدود می‌کند.

 

بررسی انواع دین کانکتور

شکل ظاهری انواع کانکتور دین ها با یکدیگر یکسان است و فقط تعداد پین های به کار رفته در ساختار آن ها با یکدیگر متفاوت است. معمولا تعداد پین ها در din connector بین سه تا 14 عدد است و قطر آن ها حدود 13,2 میلی متر است. امروزه کانکتور دین ها بر اساس استاندارد های مختلف تولید می شوند. از جمله این استاندارد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 DIN 41524 / IEC/DIN EN 60130-9 (3-pin at 90° and 5-pin at 45°)
 DIN 45322 (5-pin and 6-pin at 60°)
DIN 45329 / IEC/DIN EN 60130–9 (7-pin at 45°
DIN 45326 / IEC/DIN EN 60130-9 (8-pin at 45°


 
 

 

بررسی کاربرد های دین کانکتور

·        برای برقراری جریان الکتریکی بین قسمت های مختلف آلات موسیقی الکترونیک SYNC یا MIDI از این نوع کانکتور استفاده می شود.

·        از دین کانکتور از سال 1980 برای اتصالات برق در رایانه های شخصی مختلف استفاده می شود.

·        یکی از مهمترین کاربرد های دین کانکتور این است که به عنوان اتصال دهنده قسمت های مختلف در کامپیوتر ها و کنسول های بازی ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد.

·         دین کانکتور به عنوان یک رابط صوتی عمل می کند و برای اتصال بلندگو به سیستم های تقویت کننده برق استفاده می شود.

 

خرید دین کانکتور از فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از معتبرترین فروشگاه هایی است که در زمینه فروش کانکتور دین و انواع اتصالات الکترونیک فعالیت می کند.

 
همچنین شما میتوانید با کلیک درینجا به خرید کانکتور دین هم اقدام کنید. 
 در یکتاالکترونیک انواع دین کانکتور موجود است. میتوانید خرید خوبی راداشته باشید. 
یکتا الکترونیک فروشگاه همیشه آنلاین در خدمت شما عزیزان
برای خرید دی کانکتور در اینجا کلیک کنید 
 

 آشنایی بیشتر با دین کانکتور: