02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در فروشگاه یکتا الکترونیک میتوانید  انواع  کانکتور شبکه RJ 45  را خریداری کنید.
یک نوع کانکتور استاندارد برای کابل های شبکه و پچ کوردها است که این کابل ها به عنوان کابل های اینترنت و شبکه شناخته می شوند .
 

آشنایی با مشخصات فنی سوکت شبکه 45RJ


سوکت شبکه 45RJ

سوکت شبکه 45RJ یکی از مهم ترین انواع کانکتور های شبکه است که به انتهای کابل شبکه متصل می شود و زمینه مناسبی را برای انتقال داده ها و اطلاعات بین دستگاه های مختلف فراهم می کند. از کانکتور شبکه 45rj برای اتصال مودم به انواع کامپیوتر های شخصی و صنعتی استفاده می شود. کانکتور 45rj یکی از پرکاربرد ترین کانکتور های Registered Jack است که برای برقراری ارتباط  بین انواع کابل های شبکه با دستگاه های پسیو شبکه مورد استفاده قرار می گیرد و در شبکه های اترنتی بسیار پرکاربرد است. پرس کابل شبکه در کارخانه های مختلف معمولا به صورت دستگاهی صورت می گیرد.

 

بررسی خصوصیات سوکت شبکه 45RJ

  انواع کانکتور شبکه 45rj در کارخانه های تولید کننده ترمینال های برقی یا اتصال دهنده های الکتریکی در دو جنس سوکت نری و سوکت مادگی شبکه تولید می شوند. سوکت مادگی کابل شبکه به نوعی قطعه پلاستیکی گفته می شود که از تعداد مشخصی حفره یا فرورفتگی تشکیل می شود. پین های سوکت نری برای اتصال در داخل حفره های مادگی سوکت شبکه قرار می گیرند. در صورتی که دو بخش نری و مادگی در این نوع سوکت به خوبی بهم متصل نشوند، عملکرد و کارایی سوکت دچار اختلال می شود.

تعداد پین ها در انواع کانکتور های مختلف با یکدیگر متفاوت است. تعداد پین های سوکت نری در این نوع کانکتور 8 عدد می باشد. پین ها به قطعات فلزی بسیار ریز و کوچکی گفته می شوند که سیم های کابل شبکه بر اساس استاندارد های مشخصی در داخل آن ها قرار می گیرند. جنس پین ها در این نوع کانکتور از فلز مس می باشد. کابل های شبکه از 8 سیم با 8 رنگ مختلف تشکیل می شوند. هر کدام از سیم های رنگی کابل شبکه بر اساس دو استاندارد T568A و T568B به پین های کانکتور شبکه 45rj متصل می شوند. این استاندارد ها مشخص می کنند که هر کدام از سیم های رنگی باید در کدام یک از پین های این نوع سوکت شبکه قرار بگیرند. اگر نحوه اتصال سیم های رنگی به پین ها در سوکت شبکه بر اساس استاندارد های تعیین شده انجام نشود، عملکرد و کارایی کابل شبکه دچار اختلال می شود.

 

خرید کانکتور شبکه 45rj از فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه کانکتور شبکه 45rj در کشور ایران و سایر کشور های جهان در زمینه صادرات، واردات و فروش کانکتور شبکه 45rj فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک  یکی از مهم ترین فروشگاه های الکترونیکی که از سال 1386 به صورت قانونی در زمینه فروش انواع سوکت های شبکه فعالیت می کند.