02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در یکتاالکترونیک انواع  جامپر موجود است که میتوانید خرید خوبی را با ما تجربه کنید .
جامپرنوعی قطعه پلاستیکی که در داخل آن یک اتصال فلزی قرار دارد و برای اتصال دادن دو پین در قطعات الکترونیکی به کار می رود در واقع جامپر نقش اتصال دهنده را دارد .

آشنایی با مشخصات فنی جامپر

 

جامپر به نوعی اتصال دهنده الکتریکی گفته می شود که برای برقراری اتصال الکتریکی بین دو نقطه از مدار ها و برد های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع اتصال دهنده از ترکیب دو قطعه پلاستیکی و اتصال دهنده فلزی تشکیل می شود. به گونه ای که اتصال یا رابط فلزی در داخل قطعه پلاستیکی قرار می گیرد. از مهمترین انواع این نوع اتصال دهنده الکتریکی می توان به نوع سیمی و رو بردی آن اشاره کرد.

 

جامپر

بررسی خصوصیات انواع جامپر

جامپر در برابر تغییرات دما بسیار مقاوم است. به گونه ای که در برابر افزایش دما حالت منقبض به خود می گیرد و اتصال پین های الکترکی را به یکدیگر محکم تر می کند. استفاده از این نوع اتصال دهنده الکتریکی در قطعات الکترونیکی که در دمای بالا کار می کنند، بسیار رایج است.

جامپر کامپیوتر یکی از پرکاربرد ترین انواع رابط های الکتریکی است. این نوع اتصال دهنده نقش مهمی در پردازش اطلاعات رایانه دارند. عدد باینری که توسط این نوع اتصال دهنده در هنگام اتصال ایجاد می شود با زمانی که قطع می شود متفاوت است.

جامپر بایوس یکی از مهم ترین قطعات الکترونیکی است  که در مادر برد ها مورد  استفاده قرار می گیرد. این نوع رابط الکتریکی برای ذخیره کردن مقدار زیادی از اطلاعات در بایوس کامپیوتر استفاده می شود. کاربر می تواند اطلاعات ذخیره شده در بخش بایوس کامپیوتر را به راحتی تغییر دهد. به گونه ای که تغییرات اعمال شده بر روی اطلاعات در هنگام خارج شدن از بایوس، در حافظه آن ذخیره می شود. در مادر برد های مختلف از این نوع اتصال دهنده استفاده می شود. قیمت جامپر در انواع مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین مشتری باید در هنگام خرید جامپر به این نکته توجه کند.

اتصال دهنده الکتریکی کارت صدا یکی از مهم ترین انواع جامپر مادر برد است. با قرار دادن یا برداشتن این نوع اتصال دهنده در پین های کارت صدا، فعالیت کارت صدای مادر برد تغییر می کند.

امروزه استفاده از جامپر هارد در هارد های مختلف کمتر شده است. این نوع اتصال دهنده می تواند تنظیمات هارد را تغییر دهد.

 

انواع جامپر

فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه الکترونیکی در زمینه خرید و فروش انواع ارتباط دهنده های الکتریکی فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک از جمله معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی می باشد که از سال 1386 در زمینه صادرات، واردات و فروش انواع اتصال دهنده های الکتریکی مثل فروش جامپر فعالیت می کند.