02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در فروشگاه یکتا الکترونیک میتوانید  انواع کانکتور تلفن را خریداری کنید.

 
 

آشنایی با مشخصات فنی سوکت تلفن و شبکه

 

سوکت تلفن و شبکه

انتقال داده بین دو دستگاه مختلف مثل کامپیوتر و چاپگر از طریق کابل های شبکه صورت می گیرد. کابل های شبکه از تعدادی سیم فلزی تشکیل شده اند که توسط یک‌ روکش پلاستیکی در برابر انواع ضربه های فیزیکی محافظت می شوند. کابل ها در صورتی می توانند دو وسیله برقی را به یکدیگر متصل کنند که در دو انتهای آن ها سوکت تلفن و شبکه نصب شده باشد. کانکتور شبکه به نوعی قطعه کوچک گفته می شود که در انتهای کابل شبکه وصل می شود و زمینه را مناسبی را برای انتقال داده ها و اطلاعات مختلف بین دستگاه های مختلف فراهم می کند‌.

 

بررسی خصوصیات سوکت تلفن و شبکه

سوکت شبکه یکی از مهمترین انواع rj یا Jack Registered است که در کابل های مختلف استفاده می شود. این نوع سوکت در دو نوع نر و مادگی تولید می شود. در بخش نری تعداد مشخصی پین وجود دارد که برای اتصال در داخل حفره های سوکت مادگی کابل شبکه قرار می گیرند. تعداد پین ها در انواع مختلف سوکت تلفن و شبکه با یکدیگر متفاوت است.

امروزه کارخانه های تولید کننده کانکتور تلفن، در زمینه تولید انواع سوکت تلفن مثل11 RJ ، 14RJ و25 RJ فعالیت می کنند. کانکتور 11RJ یکی از مهمترین انواع سوکت های تلفن است که برای انتقال داده ها بین دستگاه های مختلف در مخابرات استفاده می شود. امروزه می توان از مبدل 45rj به 11 rj در انواع تبلت ها، رایانه های شخصی، لب تاپ ها و سیستم هایی که پورت LAN ندارند استفاده کرد.

کانکتور 45 rj یکی از مهمترین انواع سوکت rj است که در تعداد زیادی از کارخانه های جهان تولید می شود. از کانکتور شبکه 45 rj برای اتصال مودم به کامپیوتر های شخصی و صنعتی استفاده می شود. این نوع کانکتور یکی از مهم ترین انواع کانکتور های شبکه است که نقش مهمی در انتقال داده ها یا اطلاعات بین دستگاه های مختلف دارد. ‌از این نوع کانکتور برای ایجاد ارتباط بین کابل های شبکه با دستگاه های پسیو شبکه استفاده می شود.

پرس کابل شبکه را می توان به صورت دستی یا دستگاهی انجام داد. سوکت شبکه و کابل باید هر دو از یک نوع استاندارد باشند. در صورتی که استاندارد سوکت و کابل با یکدیگر متفاوت باشد، سرعت انتقال داده ها توسط کابل به شدت کاهش می یابد و عملکرد و کارایی کابل دچار اختلال می شود.  

 

 فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از مهم ترین فروشگاه های اینترنتی است که در زمینه صادرات و واردات انواع کانکتور های شبکه فعالیت می کند.

 

 
 
 
 
یکتا الکترونیک فروشگاه همیشه آنلاین در خدمت شما عزیزان