02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 20.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در یکتا الکترونیک  انواع پبن هدر 1.00میلی مترموجود است که میتوانید خرید کنید.

آشنایی با مشخصات فنی برد برد

 

برد برد یا تخته آزمایشی به نوعی تخته پلاستیکی گفته می شود که دارای تعدادی سوراخ کوچک است. از این نوع تخته برای اتصال انواع قطعات فلزی و الکترونیکی استفاده می شود. امروزه استفاده از این نوع تخته پلاستیکی برای ساخت اولیه برد های الکتریکی بسیار رایج شده است. تخته آزمایشی در اشکال و ابعاد مختلف ساخته می شود. تعداد سوراخ های این نوع تخته به کارایی و عملکرد آن بستگی دارد. در چند سال اخیر تعداد زیادی کارخانه در کشور ایران و سایر کشور های جهان در زمینه تولید این نوع تخته فعالیت می کنند.

 

برد برد

بررسی خصوصیات انواع تخته آزمایشی

·         قیمت برد برد به عوامل مختلفی مثل ابعاد، وزن و تعداد سوراخ های آن بستگی دارد. هر چقدر که ابعاد و تعداد سوراخ های این نوع تخته آزمایشی بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر است. بنابراین مشتریان باید در هنگام خرید تخته آزمایشی به این نکات توجه کنند.

·        در داخل سوراخ های این نوع تخته از گیره فلزی برای اتصال قطعات فلزی استفاده می شود‌. قطعات الکتریکی در این تخته به صورت دائمی وصل نمی شوند. همین امر موجب شده است که استفاده از این نوع تخته برای ساخت مدار ها بسیار راحت باشد.

·        از این نوع تخته آزمایشی برای ساخت انواع مدار های الکتریکی، سیستم های کنترلی و ربات های مختلف استفاده می شود.

·        اتصال قطعات الکترونیکی در داخل سوراخ های برد برد به خوبی صورت می گیرد. به گونه ای که اگر تخته آزمایشی را برعکس کنید، قطعات فلزی از سوراخ های تخته جدا نمی شوند.

·        در ساخت این نوع تخته از انواع پلاستیک های مختلف شفاف و نیمه شفاف استفاده می شود.

·        بیشتر قطعات فلزی یا الکتریکی را می توان به راحتی و با دست به سوراخ های این نوع تخته وصل کرد. برای اتصال قطعات فلزی یا پین های بسیار کوچک در این تخته از دم باریک استفاده می شود.

·        گیره های فلزی این نوع تخته آزمایشی بسیار نازک و ظریف هستند. این گیره ها در مقابل انواع ضربه های فیزیکی به شدت آسیب پذیر هستند. به همین دلیل از یک کاور محافظتی برای پوشاندن گیره های فلزی در تخته آزمایشی استفاده می شود. 

 

برد برد

خرید برد برد از فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی در زمینه خرید و فروش تخته آزمایشی فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از مهم ترین فروشگاه های الکترونیکی است. این فروشگاه بیش از یک دهه است که در زمینه صادرات، واردات و فروش برد برد فعالیت می کند.

بردبرد:

 بردبرد(breadbord) یک تخته معمولا پلاستیکی است که سوراخ های کوچکی داردو به راحتی می توان قطعات الکترونیکی در آن قرار داد،بااستفاده از برد برد می توان بدون لحیم کاری نمونه های اولیه مدارها را پیاده سازی کرد.
همچنین بردبرد ها در یادگیری نوآموزان الکترونیک کاربرد آموزشی بسیار موثری دارند.
بردبرد یک تخته است که سوراخ  های کوچکی دارد و می توان قطعات الکترونیکی را روی آنان پیاده کرد و مدارهای مختلف را نصب کرد .
بردبرد ها در شکل ها و اندازه های مختلفی دردسترس هستند.بانام های فیبر آزمایشی یا بورد آزمایشی یا تحته آزمایشی نیز شناخته می شوند.
 تصویر متحرک زیر، یک مدار ساده را نشان می دهد که از یک مقاومت ،مدار تغذیه و کنترل و ال ای دی (led) تشکیل شده و روی بردبرد بسته شده اند.همانطور که میبینیم اتصالات مدار بالادائمی نیستند و اگر اشتباهی رخ داده باشد ،به سادگی می توان آنها را جدا کرد و یک پروژه جدید را بست.همین موضوع سبب شده بردبرد ها برای کسانی که به تازگی وارد حوزه الکترونیک شده اند بسیار کارساز باشند.همچنین از بردبرد ها برای پروژه های جذاب الکترونیکی از ربات ها تا یک درام الکترونیکی و سنسورهای مختلف نیز استفاده میشود.
نام برد برد از کجا آمده است؟
در اصل برد برد یک واژه انگلیسی (breadbord)به معنی تخته ای چوبی برای برش نان است.