02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
 در یکتا الکترونیک  انواع جامپر(JUMPER) موجود است که میتوانید خرید کنید.

جامپر(JUMPER) چیست ؟ و جامپر بایوس و حامچر هارد چه کاری میکنند؟

 
 جامپر نوعی قطعه پلاستیکی است که درداخل آن یک اتصال فلزی قراردارد و برای اتصال دادن دو پین در قطعات الکترونیکی به کارمیرود.در واقع جامپرها نقش اتصال دهنده را ایفا میکنند.دردنیای کامپیوتر چندین نوع جامپر وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از جامپر بایوس،جامپر در مادربرد و چامپر هاردکه هر کدام وظیفه مخصوص به خود را ایفا میکنند.
jumper چیست؟ 
JUMPERدر واقع یک قطعه پلاستیک است در داخل آن یک بدنه رسانا ی الکترونیکی را برقرار میکند با برداشتن آن اتصال ها از بین میرود ،یکی از مزیت های JUMPERاین است که در صورت مواجهه با گرما منقبض می شود و در نتیحه هرچه دما بالاتر رود اتصال بین پین ها پایدارتر می شود.به همین دلیل در قطعاتی که ممکن است در محیط ها ی گرم  و یادارای گرما کار کنند از جامپرها استفاده میکنند.
در واقع جامپرها به نوعی بااین اتصال برقرارکردن نوعی قابلیت راروی قطعات اجرا میکنند ،هرقطعه ای که دارای حمل قرارگیری جامپر باشدبه نوعی قطعه آپشال به حساب می آید که در صورت JUMPER یک کار به خصوص را انجام می دهد و با حذف JUMPER یک کار دیگر را انجام می دهد.

جامپربایوس چیست؟
جامپربایوس برای نگهداری اطلاعات موجود در بایوس رایانه به کارمیرود.شما میتوانید این اطلاعات راباوارد شدن به بخش بایوس رایانه تغییر دهید.
این تغییرات در هنگام خروج از محیط بایوس در حافظه بایوس ذخیره میشود و در روشن شدن بعدی رایانه تغییرات جدید اعمال میشود.
جامپر بایوس را میتوان یکی از پرکاربردترین قطعات قرارداده شده روی مادربردها نامید که میتوان در خیلی از مواقع گره گشای مشکلات بایوس باشد.
جامپرهارد چیست؟
در سری هاردهای IDEبرای اینکه مشخص شود کدام هارد اصلی است ویندوز برروی آن نصب شده و کدام هاردیسک فرعی است و باید به دنبال هارد اصلی ازآن استفاده .شود از قابلیت جامپر هارد استفاده می کردند.
مهمترین تنطیماتی که توسط جامپرها رد اعمال میشود حالت MASTERیا SLAREاست که به هنگام قراردادن دو هارد دیسک ازآنها استفاده میشود