02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 3.000.000 ریال بصورت رایگان ارسال میگردد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خرید حضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در یکتاالکترونیک انواع دیل سوکت(DIP PLUG) موجود است. میتوانید خرید خوبی راداشته باشید.

دیل سوکت(DIP PLUG):

 

 دیل سوکت (DIP یا DIL)  یک بسته اجزای الکترونیکی با محفظه مستطیل شکل و دو ردیف موازی پایه اتصال الکتریکی است. بسته ممکن است از طریق سوراخ به یک صفحه مدار چاپی (PCB) نصب شود یا در یک سوکت قرار گیرد. قالب دو خطی توسط دون فوربس ، رکس رایس و برایانت راجرز در تحقیق و توسعه Fairchild در سال 1964 اختراع شد . هنگامی که تعداد محدودی از لیدهای موجود در بسته های مدور به سبک ترانزیستور به محدودیت استفاده از مدارهای مجتمع تبدیل شد.  مدارهای پیچیده و فزاینده به سیگنال و منبع تغذیه بیشتری نیاز دارند (همانطور که در قانون رانت مشاهده شده است). سرانجام ریزپردازنده ها و دستگاه های پیچیده مشابه به سرنخ های بیشتری نسبت به بسته های DIP نیاز دارند که منجر به توسعه حامل های تراشه با چگالی بالاتر می شود. بعلاوه ، بسته های مربع و مستطیل مسیر را برای ردیابی مدارهای چاپی در زیر بسته ها آسان می کرد.

از DIP معمولاً به عنوان DIPn یاد می شود ، جایی که n تعداد کل پین ها باشد. به عنوان مثال ، یک بسته میکرو مدار با دو ردیف هفت لبه عمودی DIP14 خواهد بود. عکس در سمت راست بالا سه آیسی DIP14 را نشان می دهد. بسته های معمول به سه و 64 لید می رسند. بسیاری از انواع مدارهای مجتمع آنالوگ و دیجیتال و همچنین آرایه های ترانزیستور ، کلید ، دیودهای ساطع کننده نور و مقاومت در بسته های DIP موجود است. از فیش های DIP برای کابل های روبان می توان با سوکت های استاندارد IC استفاده کرد.

بسته های DIP معمولاً از پلاستیک اپوکسی قالب دار مات ساخته می شوند که در اطراف قاب سربی قلع ، نقره یا روکش طلا فشرده می شود و از قالب دستگاه پشتیبانی می کند و پایه های اتصال را فراهم می کند. برخی از انواع IC در بسته های سرامیکی DIP ساخته می شوند ، جایی که درجه حرارت بالا یا قابلیت اطمینان بالا لازم است ، یا جایی که دستگاه دارای یک پنجره نوری به داخل بسته است. اکثر بسته های DIP با قرار دادن پین ها از سوراخ های صفحه و لحیم کاری آنها در جای خود به یک PCB ایمن می شوند. در مواردی که تعویض قطعات ضروری است ، مانند وسایل آزمایش یا در مواردی که دستگاه های قابل برنامه ریزی برای تغییر باید برداشته شوند ، از سوکت DIP استفاده می شود. بعضی از پریزها شامل مکانیسم نیروی درج صفر است.

تغییرات بسته DIP شامل مواردی است که فقط یک ردیف پایه دارند ، به عنوان مثال یک آرایه مقاومت ، احتمالاً شامل یک زبانه گرماگیر به جای ردیف دوم پین ها ، و انواع آن با چهار ردیف سنجاق ، دو ردیف ، مبهم ، در هر طرف بسته. بسته های DIP عمدتا توسط انواع بسته های نصب شده در سطح ، جابجا شده اند ، که از هزینه سوراخ های حفاری در PCB جلوگیری می کند و اجازه می دهد تراکم بیشتری از اتصالات وجود داشته باشد.