02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
در یکتاالکترونیک انواع دیل سوکت(DIP PLUG) موجود است. میتوانید خرید خوبی راداشته باشید.

دیل سوکت(DIP PLUG):

آشنایی با مشخصات فنی دیل سوکت

 

دیل سوکت یکی از مهم ترین انواع رابط های الکتریکی است. این نوع اتصال دهنده برای انتقال جریان الکتریسیته در انواع مدار ها یا قطعات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در کشور ایران و سایر کشور های جهان در زمینه تولید انواع مختلف این نوع رابط الکتریکی فعالیت می کنند. مکانیسم تولید، عملکرد و کارایی در انواع مختلف این نوع اتصال دهنده با یکدیگر مشابه می باشد. این نوع رابط الکتریکی معمولا در دو رنگ مشکی و قرمز تولید می شود و به بازار عرضه می شود. از این نوع رابط الکتریکی در ساخت بسیاری از تجهیزات صنعتی و الکترونیکی استفاده می شود. امروزه تعداد زیادی فروشگاه دیل سوکت در زمینه فروش این نوع اتصال دهنده الکتریکی فعالیت می کنند‌.

 

دیل سوکت

بررسی خصوصیات انواع دیل سوکت

 در تولید دیل سوکت که یک نوع اتصال دهنده الکتریکی می باشد، معمولا از یک محفظه پلاستیکی، دو ردیف پین یا پایه الکتریکی و تعدادی قطعات الکتریکی استفاده می شود. پایه های الکتریکی از طریق سوراخ های کوچکی که در این نوع اتصال دهنده تعبیه شده است به قسمت های مختلف مدار ها متصل می شوند.

پایه الکتریکی به نوعی سوزن فلزی گفته می شود که معمولا از طریق لحیم کاری به نقاط مختلف مدار ها یا برد های الکتریکی مثل BCP وصل می شوند. پایه های فلزی به سرعت در برابر هوا و رطوبت زنگ می زنند و دچار فرسایش می شوند. به همین دلیل به منظور جلوگیری از زنگ زدگی پایه های الکتریکی از کاور پلاستیکی استفاده می شود.

در انواع مختلف دیل سوکت ها از قطعات الکتریکی مختلفی مثل دیود های ساطع کننده نور و مقاومت استفاده می شود. محفظه پلاستیکی در این نوع سوکت معمولا به شکل مستطیل ساخته می شود. اگرچه در بعضی از موارد شکل ظاهری این نوع رابط به صورت مربع تولید می شود. گاهی در تولید این نوع سوکت فقط از یک ردیف پین با پایه الکتریکی استفاده می شود.

 

خرید دیل سوکت

فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از پرکاربرد ترین فروشگاه های اینترنتی در کشور ایران می باشد. این فروشگاه توانسته است در مدت زمان فعالیت خود بسیار موفق عمل کند. یکتا الکترونیک در زمینه صادرات و فروش انواع رابط های الکتریکی مثل فروش دیل سوکت فعالیت می کند. در این فروشگاه این نوع اتصال دهنده الکتریکی در ابعاد و رنگ های مختلفی عرضه می شود. بنابراین مشتری باید در هنگام خرید دیل سوکت در این فروشگاه به قیمت آن توجه کند.

 

 

 
 

 دیل سوکت (DIP یا DIL)  یک بسته اجزای الکترونیکی با محفظه مستطیل شکل و دو ردیف موازی پایه اتصال الکتریکی است. بسته ممکن است از طریق سوراخ به یک صفحه مدار چاپی (PCB) نصب شود یا در یک سوکت قرار گیرد. قالب دو خطی توسط دون فوربس ، رکس رایس و برایانت راجرز در تحقیق و توسعه Fairchild در سال 1964 اختراع شد . هنگامی که تعداد محدودی از لیدهای موجود در بسته های مدور به سبک ترانزیستور به محدودیت استفاده از مدارهای مجتمع تبدیل شد.  مدارهای پیچیده و فزاینده به سیگنال و منبع تغذیه بیشتری نیاز دارند (همانطور که در قانون رانت مشاهده شده است). سرانجام ریزپردازنده ها و دستگاه های پیچیده مشابه به سرنخ های بیشتری نسبت به بسته های DIP نیاز دارند که منجر به توسعه حامل های تراشه با چگالی بالاتر می شود. بعلاوه ، بسته های مربع و مستطیل مسیر را برای ردیابی مدارهای چاپی در زیر بسته ها آسان می کرد.

از DIP معمولاً به عنوان DIPn یاد می شود ، جایی که n تعداد کل پین ها باشد. به عنوان مثال ، یک بسته میکرو مدار با دو ردیف هفت لبه عمودی DIP14 خواهد بود. عکس در سمت راست بالا سه آیسی DIP14 را نشان می دهد. بسته های معمول به سه و 64 لید می رسند. بسیاری از انواع مدارهای مجتمع آنالوگ و دیجیتال و همچنین آرایه های ترانزیستور ، کلید ، دیودهای ساطع کننده نور و مقاومت در بسته های DIP موجود است. از فیش های DIP برای کابل های روبان می توان با سوکت های استاندارد IC استفاده کرد.

بسته های DIP معمولاً از پلاستیک اپوکسی قالب دار مات ساخته می شوند که در اطراف قاب سربی قلع ، نقره یا روکش طلا فشرده می شود و از قالب دستگاه پشتیبانی می کند و پایه های اتصال را فراهم می کند. برخی از انواع IC در بسته های سرامیکی DIP ساخته می شوند ، جایی که درجه حرارت بالا یا قابلیت اطمینان بالا لازم است ، یا جایی که دستگاه دارای یک پنجره نوری به داخل بسته است. اکثر بسته های DIP با قرار دادن پین ها از سوراخ های صفحه و لحیم کاری آنها در جای خود به یک PCB ایمن می شوند. در مواردی که تعویض قطعات ضروری است ، مانند وسایل آزمایش یا در مواردی که دستگاه های قابل برنامه ریزی برای تغییر باید برداشته شوند ، از سوکت DIP استفاده می شود. بعضی از پریزها شامل مکانیسم نیروی درج صفر است.

تغییرات بسته DIP شامل مواردی است که فقط یک ردیف پایه دارند ، به عنوان مثال یک آرایه مقاومت ، احتمالاً شامل یک زبانه گرماگیر به جای ردیف دوم پین ها ، و انواع آن با چهار ردیف سنجاق ، دو ردیف ، مبهم ، در هر طرف بسته. بسته های DIP عمدتا توسط انواع بسته های نصب شده در سطح ، جابجا شده اند ، که از هزینه سوراخ های حفاری در PCB جلوگیری می کند و اجازه می دهد تراکم بیشتری از اتصالات وجود داشته باشد.