02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 20.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
کانکتور کابل فلکسیبل(FPC)  موجود است. میتوانید خرید خوبی راداشته باشید. 

آشنایی با مشخصات فنی کانکتور کابل فلکسیبل

 

کانکتور کابل فلکسیبل

کانکتور کابل فلکسیبل یا کانکتور fpc یکی از مهم ترین انواع اتصال دهنده های الکتریکی است که نقش مهمی در اتصال انواع کابل فلت به PCB دارد. از این نوع کانکتور برای انتقال جریان الکتریکی در انواع مدار ها و برد های الکتریکی تجهیزات برقی مختلفی مثل انواع مدارات فرمان، TFT و  LCD استفاده می شود. معمولا این نوع کانکتور برای هدایت جریان الکتریسیته در چاپگر ها و گوشی های همراه مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید سوکت fpc و انواع کانکتور فلکسیبل فعالیت می کنند.

 

بررسی خصوصیات کانکتور کابل فلکسیبل

 این نوع کانکتور از سه بخش نری، مادگی و سر سیم پین ساخته می شود. بخش نری به نوعی قطعه پلاستیکی گفته می شود که حاوی تعداد مشخصی پین یا سوزن فلزی می باشد. پین به نوعی سوزن فلزی گفته می شود که برای اتصال در داخل حفره ها یا فرورفتگی های بخش مادگی قرار می گیرد.

دو بخش نری و مادگی توسط بخش های اتصال به یکدیگر متصل می شوند. بخش های اتصال از تعدادی قطعات فلزی بسیار کوچکی تشکیل شده اند که زمینه مناسبی را برای اتصال محکم دو بخش نری و مادگی فراهم می کنند. دو بخش نری و مادگی فقط در یک جهت می توانند  به یکدیگر متصل می شوند.

تعداد پایه ها و پین ها در انواع مختلف این نوع کانکتور با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین مشتریان باید در هنگام خرید این نوع کانکتور به گام، مدل و نوع کانکتور توجه کنند. گام یکی از مهمترین فاکتور های اصلی در نحوه کارایی و عملکرد کانکتور است. گاهی ممکن است که دو کانکتور از نظر مدل، فرم و تعداد پین ها با یکدیگر کاملا یکسان باشند اما اندازه گام در آن دو با یکدیگر متفاوت باشد.

 امروزه از انواع مختلف کانکتور fpc در اتصال به برد های الکتریکی مختلف (fcp to board connector ) در انواع تجهیزات پزشکی، سیستم های روشنایی، تجهیزات برقی خودرو، ADAS و پشتیبانی از تنظیمات ناوبری استفاده می شود.

 

خرید کانکتور فلکسیبل از فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه کانکتور کابل فلکسیبل در زمینه فروش انواع اتصالات الکتریکی و کابل های مختلف مثل فروش کانکتور فلکسیبل، کابل فلکسیبل و کابل fpc فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از مهمترین انواع فروشگاه های الکترونیکی است که بیش از یک دهه است که در زمینه واردات و صادرات انواع ترمینال های برقی و اتصال دهنده های الکتریکی فعالیت می کند و شرایط بسیار مناسبی را برای مشتریان خود در سراسر جهان فراهم می کند.