02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 20.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products

کانکتور فلزی نظامی (GX16-GX12):

کانکتور نظامی چیست؟

 

کانکتور نظامی یکی از انواع ترمینال های برقی است که نقش مهمی در هدایت جریان الکتریکی بین قطعات مختلف مدار ها یا برد های الکتریکی در دستگاه های نظامی دارد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در کشور ایران و سایر کشور های جهان در زمینه تولید انواع کانکتور های نظامی فعالیت می کنند.

 

کانکتور نظامی

بررسی خصوصیات انواع کانکتور نظامی

سوکت نظامی و کانکتور روسی در دو جنس نری و مادگی تولید می شود. بخش نری در این نوع کانکتور فلزی از تعداد مشخصی سوزن فلزی یا پین ساخته می شود که برای اتصال در داخل حفره های بخش مادگی قرار می گیرند.‌ پین ها یا سوزن های فلزی نقش مهمی در برقراری جریان الکتریسیته در مدار الکتریکی دارند. اتصال بخش نری و مادگی در این نوع کانکتور در یک جهت مشخص صورت می گیرد.

تعداد پین ها یا سوزن های فلزی در انواع کانکتور های نظامی با یکدیگر متفاوت هستند. تعداد پین ها یا سوزن های فلزی به عملکرد و کارایی کانکتور بستگی دارد. هر چقدر که تعداد پین­های به کار رفته در ساختار سوکت نظامی بیشتر باشد، قدرت سوکت در انتقال جریان الکتریکی در تجهیزات نظامی بیشتر است. مثلاً در سوکت نظامی 4 پین از 4 عدد سوزن فلزی یا پین استفاده می شود.

 اتصال دو بخش نری و مادگی در سوکت نظامی توسط بخش های اتصال صورت می گیرد. بخش های اتصال از تعدادی قطعات فلزی تشکیل می شوند که زمینه مناسبی را برای اتصال سوکت نری و مادگی فراهم می کنند. پین ها و قطعات فلزی در برابر رطوبت و اکسیژن هوا به سرعت دچار زنگ زدگی و فرسایش می شوند. همچنین در برابر ضربه های فیزیکی به شدت آسیب پذیر هستند. همین امر موجب شده است که برای محافظت از پین ها و قطعات فلزی این نوع کانکتور از قاب یا کاور فلزی استفاده شود. کاور فلزی از زنگ زدگی و تخریب کانکتور جلوگیری می کند و نقش مهمی در افزایش ماندگاری و طول عمر کانکتور دارد. مشتریان باید در هنگام خرید این نوع کانکتور به تعداد پین ها، سیکل طول عمر و مقاومت آن توجه کنند.

 

خرید کانکتور از فروشگاه یکتا الکترونیک

امروزه تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی در سراسر جهان در زمینه فروش انواع کانکتور ها یا انتقال دهنده های الکتریکی فعالیت می کنند. فروشگاه یکتا الکترونیک یکی از مهم ترین فروشگاه های الکترونیکی است که بیش از یک دهه است که در زمینه واردات، صادرات و فروش انواع ترمینال های برقی مثل فروش کانکتور نظامی مشغول به فعالیت است و در این مدت توانسته است به موفقیت های مهمی دست پیدا کند.

 

کانکتور نظامی

 
 در یکتا الکترونیک انواع کانکتور فلزی  گرد 16میل و کانکتور فلزی گرد 12 میل موجود است که میتوانید اقدام به خرید کانکتور فلزی نظامی کنید.
کانکتور نظامی فلزی G X _16 یک کانکتور با بدنه فلزی و پنلی مهره دار با قطر 16میلیمتر میباشدو کانکتور GX-12 با بدنه فلزی و پنلی مهره دار با قطر 12 میلیمتر میباشد.
قسمت مادگی سرکابلی
قسمت نری رو پنلی
جنس فلزی مرغوب
کانکتورهای نظامی به کانکتورهای استیلی معروف هستنداین کانکتورها فلزی گردرا در پروژه های صنعتی و پزشکی از آنها استفاده میشوند.کانکتور گرد نظامی دارای دو قسمت  قسمت مادگی  و نری بوده که قسمت نری روی بدنه دستگاه نصب میشود و قسمت مادگی سرکابل وصل میشود .
هنگامی که دو قسمت نری و مادگی کانکتورهای نظامی را بهم متصل کنید روی قسمت مادگی کانکتور نظامی یک مهره و روی قسمت نری کانکتور  گرد نظامی یک رزوه وجود دارد.
بعد از اتصال قسمت نری به مادگی این کانکتورها می توان مهره را به رزوه بست با بستن این مهره کانکتور مادگی و نری دیگر از هم جدا نمیشوند.داشتن چنین ویژگی هایی و هم چنین زیبایی این کانکتورها باعث شده از این کانکتورها در پروژه های صنعتی مهم استفاده شود.
برخی افراد به این کانکتورها کانکتور روسی و برخی به اشتباه گلند میگویند.
 
برای خرید سوکت نظامی هم در دسته کانکتور فلزی اقدام کنید.

هم چنین برای خرید پین هدراینجا کلیک کنید.