02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products

 

آشنایی با مشخصات سوکت یو اس بی

 

از سوکت یو اس بی برای انتقال داده و جریان الکتریکی بین کامپیوتر و دستگاه های جانبی مختلف مثل تبلت، لپ تاپ و دوربین های دیجیتالی استفاده می شود. اولین نسخه تجاری و کاربردی سوکت USB در سال 1996 منتشر شد. این نسخه  به طور گسترده برای انتقال دیتا و شارژ باتری مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت. سرعت انتقال انرژی و داده در یو اس بی 1.0، 12 مگابیت بر ثانیه ارزیابی شده است. از سال 1996 تا به امروز، سرعت انتقال داده و مکانیسم کارایی این نوع سوکت پیشرفته کرده است‌. به گونه ای که نسخه پیشرفته و سریع سوکت یو اس بی 3.2، در سال 2017 با سرعت 20 مگابیت بر ثانیه در سراسر جهان منتشر شد.

 

سوکت یو اس بی

بررسی مشخصات انواع سوکت یو اس بی

امروزه تعداد زیادی کارخانه تولید کننده اتصال دهنده الکتریکی در زمینه تولید و توزیع سوکت یو اس بی فعالیت می کنند. کارایی، عملکرد و مشخصات سوکت USB در انواع مختلف آن با یکدیگر متفاوت است. مشتریان باید در هنگام خرید سوکت یو اس بی حتما به کارایی، مشخصات فنی و قیمت سوکت یو اس بی توجه کنند‌. در ادامه با خصوصیات برخی از انواع سوکت USB بیشتر آشنا می شویم.

 

سوکت مینی یو س بی

این نوع سوکت یو اس بی برای انتقال داده و جریان الکتریکی بین دوربین های دیجیتال و تجهیزات جانبی کامپیوتر های شخصی و صنعتی مثل هارد اکسترنال مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از این نوع سوکت در مقایسه با سایر سوکت های یو اس بی کمتر شده است.

 

سوکت  مایکرو یو اس بی

کارایی و کاربرد این نوع سوکت یو اس بی در مقایسه با سوکت های نوع C کمتر شده است. استفاده از این نوع سوکت برای برقراری اتصال الکتریکی بین قطعات جانبی کامپیوتر،  کنترل کننده های بازی در رایانه و شارژ کردن باتری دستگاه های ارتباطی مختلف مثل تلفن و تبلت رایج و پرکاربرد است.

 

انواع مختلف سوکت USB

سوکت یو اس بی تایپ C

کانکتور های نری و مادگی قسمت های بالا و پایین این نوع سوکت در مقایسه با سوکت مینی و مایکرو یو اس بی متقارن و هم شکل هستند. به همین دلیل اتصال دو بخش نری و مادگی در این نوع سوکت راحت تر صورت می گیرد. از این نوع سوکت در جدید ترین مدل های تلفن های همراه و تبلت ها استفاده می شود.

 

فروش سوکت یو اس بی در فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک مدتی است که در زمینه فروش و پخش سوکت یو اس بی به صورت کاملا حرفه ای فعالیت می کند‌. این فروشگاه سعی می کند که انواع مختلف این نوع سوکت را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان قرار دهد.

 

در یکتا الکترونیک انواع USB (یو اس بی) موجود است که میتوانید به خریدusb اقدام کنید.

USB (یو اس بی)چیست؟

 
 کانکتوریو اس بی در واژه به مخفف کلمه UNIVERSAL SERIAL BUS و به معنای درگاه همه گذر می باشد.
کانکتورUSB  یک استاندارد جهانی است و در سال 1990 به ثبت رسیده است.
در سوکتUSBرابط ها و کابل ها پروتکل ها ی ارتباطی گذرگاه برای ارتباط و اتصال هستند و همچنین به عنوان یک منبع تغذیه بین دستگاه الکترونیکی و کامپیوتر تعریف میشود.
سوکت یو اس بی یا یکی از پرکاربردترین و بروزترین نوع اتصال بین دستگاه ها است که در حال حاضر یکی از قویترین محصولات از نظر تکنولوژی است که این پورت USBعلاوه بر ایجاد ارتباط بین دستگاهی به عنوان یک منبع تغذیه نیز برای تلفن همراه و دستگاه های مشابه باآن به کار میرود .
پورت یو اس بی از توپولوژی BUSاستفاده میکند و بااین روش قظعات مرتبط باآن مانند زنجیر به هم متصل میشوند و دیتا را منتقل میکنند.
قطعه یو اس بی به دلیل داشتن  کیفیت ارتباط دهی بالا و سرعت بالاتر نسبت به روش های اتصال قبلی جایگزین مناسبی برای پورت عای قدیمی از جمله PS2وCOMبه شمار می رفت.
انواع یو اس بی:
1-مینی یو اس بی(MINI USB)
2-میکرو یو اس بی(MICRO- USB)

فروش سوکت یو اس بی در فروشگاه یکتا الکترونیک

فروشگاه یکتا الکترونیک مدتی است که در زمینه فروش و پخش سوکت یو اس بی به صورت کاملا حرفه ای فعالیت می کند‌. این فروشگاه سعی می کند که انواع مختلف این نوع سوکت را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان قرار دهد.

 

 

 
 آموزش تفاوت انواع سوکتیو اس بی: