02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products

 

آشنایی با مشخصات دی کانکتور

دی کانکتور

دی کانکتور یکی از مهم ترین انواع سوکت ها یا ترمینال های برقی است که برای برقراری جریان الکتریسیته در انواع مدار ها و برد های الکتریکی سیستم های صوتی و تصویری مورد استفاده قرار می گیرد. شکل ظاهری این نوع کانکتور ها به صورت حرف D طراحی شده است به همین دلیل به این نوع کانکتور در صنعت، D connector یا subd- می گویند. برای نامگذاری و بیان مشخصات این نوع کانکتور از نوعی سیستم نامگذاری به نام سیستم کانن استفاده می شود. این سیستم برای بیان مشخصات مختلف دی کانکتور مثل شکل ظاهری، نوع کانکتور و تعداد پین ها از حروف انگلیسی استفاده می کند. در این سیستم نامگذاری از نماد D برای نمایش شکل ظاهری کانکتور و از حروف A یا B  برای بیان مدل و ابعاد کانکتور استفاده می شود و سپس سایر مشخصات کانکتور مثل تعداد پین ها و نوع فرم ذکر می شود.

 

بررسی خصوصیات انواع دی کانکتور

در  ساخت این نوع کانکتور از دو ردیف پین استفاده می شود که هر کدام از ردیف ها از تعداد مشخصی پین تشکیل شده است. پین ها یا قطعات فلزی این نوع کانکتور توسط یک محفظه یا کاور فلزی یا پلاستیکی به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی یا زنگ زدگی پوشانده می شوند. معمولا برای محافظت از پین های این نوع کانکتور از کاور پلاستیکی استفاده می شود زیرا نسبت به کاور فلزی در برابر ضربه های فیزیکی انعطاف پذیری بیشتری دارد و در برابر رطوبت و هوا دچار زنگ زدگی نمی شود.

تعداد پین ها در انواع مختلف D connector با یکدیگر متفاوت است. پین ها یا قطعات فلزی کانکتور زمینه مناسبی را برای انتقال یا هدایت جریان الکتریکی از منبع تغذیه به قطعات برد ها یا مدار های الکتریکی فراهم می کند‌. تعداد پین های کانکتور به عملکرد و کارایی آن بستگی دارد و یکی از مهمترین عوامل مؤثر در قیمت دی کانکتور به شمار می رود.

 این نوع کانکتور در سایز ها و ابعاد مختلف تولید می شود و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از مدل های مختلف این نوع کانکتور می توان به مدل های میکرو subd-، نانو subd-، سوزنی، فلت خور، رایت انگل و connector subs- اشاره کرد. این نوع کانکتور در دو جنس دی کانکتور مادگی و دی کانکتور نری تولید می شود. 

 

خرید دی کانکتور از فروشگاه دی کانکتور

 یکتا الکترونیک یکی از مهم ترین فروشگاه های اینترنتی است که در زمینه فروش انواع کانکتور ها و اتصال دهنده های الکتریکی مثل فروش دی کانکتور و سوکت کامپیوتر فعالیت می کند‌.

 
 
میتوانید در فروشگاه یکتا الکترونیک  دی کانکتور وکاور دی کانکتور را خرید کنید .

 دی کانکتور و کاور دی کانکتور:

 
دی کانکتورها شامل دو یا چند ردیف موازی از سوزن و یا سوکت احاطه شده به شکل فلزی و Dشکل هستند و یک سپر که نگهدارنده شکل کلی کانکتور می باشدو در 2نوع ساخته میشود.
بخشی که شامل مخاطبین پین نامیده میشود اتصال نر یا وصل و بخشی که شامل تماس های سوکت رابط است زن و یا سوکت نامیده میشود.سپر سوکت را محکم در داخل خود نگاه می دارد و کار یک محافظ را در مقابل امواج الکترومغناطیسی انجام می دهد.
کاربرد  Dکانکتور ها در شبکه های مخابراتی،دوربین های مداربسته، شبکه های کامپیوتری و دستگاههای تست و صنعت و همینطور سنسورهای پزشکی کاربرد دارد.
کاور دی کانکتور  به دودسته در یکتا الکترونیک  موجود است:
1-کاور دی کانکتور پلاستیکی 
2-کاور دی کانکتور فلزی