02166747591-66753201

مشتریان محترم خریدهای بالای 25.000.000ریال بصورت رایگان ارسال میگردد- به دلیل نوسانات نرخ ارز احتمال تغییر قیمت پس از ثبت فاکتور وجود دارد و درضمن مرجوعی و تعویض کالا حداکثر تا 7 روز از تاریخ فاکتور انجام میگردد(شامل خریدحضوری و تلفنی نمیباشد)

All Products
 
 آشنایی با مشخصات ریموت کنترل یا کنترل از راه دور :
شاید هنوز خیلی ها معنی واژه ریموت کنترل را ندانند و سردرگمند که درباره چه چیزی صحبت میکنیم ریموت یاREmote یک کلمه انگیلسی است به معنای از راه دور و کلمه کنترل هم که معنای واضحی دارد ریموت کنترل را میتوان کنترل از راه دور تعریف کرد ، ریموت کنترل یا کنترل از راه دور وسیله ای برای صدور فرمان از فاصله دور برای وسایل مصرفی الکترونیکی است .
امروزه وسایل مانند تلویزیون ،درب پارکینگ ، کنترل ضبط ماشین ، پنکه های برقی و بسیاری از لوازم الکترونیکی مجهز به کنترل می باشد پیش بینی میشود در آینده نه چندان دور ، علم در این زمینه پا را فراتر بنهد به طوری که دیگر برای هیچ کاری لازم نباشد از جای خود تکان بخوریم و تنها با فشردن دکمه ای نیاز خود را از راه دور برطرف سازیم .
احتمالا برای شما هم پیش آمده که با خودتان فکر کرده باشید که دستگاه ریموت کنترل چگونه کار میکند ؟چطور با فشردن دکمه ای میشود از راه دور کاری را انجام داد ؟
 تقسیم بندی ریموت ها :
1ـ انواع ریموت کنترل که بر اساس فرکانس ها با توجه به نوع فرکانس 868، 433، 315 بسیار پر کاربرد میباشد.
2ـ انواع ریموت کنترل که بر اساس فرآیند معرفی به گیرنده به سه مدل کدلرنینگ ،کد فیکس ، و هاپینگ تقسیم می شوند.
3ـ انواع ریموت کنترل ها که بر اساس نوع اشعه ای که از طریق آن ، فرامین را دریافت میکنند .
ریموت کنترل مادون قرمز IR:
این ریموت ها از طریق اشعه مادون قرمز سیگنال از دیود مادون قرمز را به دستگاه یا وسیله الکترونیکی میفرستند ، ریموت کنترل های مادون قرمز برای ارسال و دریافت سیگنال به مسیری تقریبا مستقیم و راست احتیاج دارند و به همین دلیل برد آنها در حدود چند متر است این در حالی است که ریموت های رادیویی امکان ارتباط بیم سیگنال ها را از طریق امواج رادیویی فراهم میکنند . 
ریموت کنترل رادیو فرکانس RF:
ریموت های رادیویی امواج را از طریق امواج رادیویی ارسال میکندد برد  این ریموت ها بسیار بالا می باشد و نیازی به مسیر مستقیم ندارند و وجود مانع هم نمی تواند خللی در کارایی آنها ایجاد کند .